ONLINE TLAČ Kontakt a otváracie hodiny
0

Finalizácia dokumentov

Keďže sme si vedomí, že samotná tlač dokumentov nepokryje všetky potreby zákazníkov, v ponuke máme aj pomerne širokú škálu finalizačných služieb. Napíš svoje požiadavky do formulára a my sa ti čo najskôr sa ozveme.

viazanie-dokumentov-1
viazanie-dokumentov-2
viazanie-dokumentov-3
viazanie-dokumentov-4

Okrem iného ti ponúkame aj tieto finalizačné práce:

VIAZANIE

Hrebeňová väzba
Hrebeňová väzba je tým najbežnejším spôsobom viazania dokumentov, pričom sa rozlišuje rozoberateľná plastová väzba a nerozoberateľná kovová väzba (ako napr. kalendáre). Tento typ väzby vyhotovujeme na počkanie a cena závisí od počtu zviazaných listov.

Lištová väzba
Väzba pomocou násuvnej lišty je veľmi jednoduchá a zvládneš ju aj sám doma. Výhodou tejto väzby je, že nepoškodzuje dokument a môžeš si v nej kedykoľvek vymieňať alebo dopĺňať strany.

Tepelná väzba
Tento typ väzby je tiež známy ako mäkká/lepená väzba, a to práve preto, lebo dokument je pomocou horúceho lepidla zatavený do mäkkého PVC obalu. Štandardná doba vyhotovenia tohto typu väzby závisí od aktuálneho vyťaženia predajne (od 30 min do 24 hod).

LAMINOVANIE
Pri laminovaní sa dokument z oboch strán zataví do lesklej priehľadnej fólie, čím získa odolnosť voči vode, prachu, UV žiareniu a navyše sa zvýraznia jeho farby. Môžeš si zalaminovať akýkoľvek dokument do max. veľkosti A3, okrem dokumentov tlačených na termocitlivé papiere alebo papiere s vysokou gramážou.

SKLADANIE
Hravo si poradíme aj s veľkými formátmi, preto ti na požiadanie vytlačené výkresy poskladáme na veľkosť A4. V prípade potreby ti radi pomôžeme aj so skladaním akýchkoľvek iných dokumentov.

BIGOVANIE
Bigovanie (ryhovanie) je proces, pri ktorom sa na papieri vytvorí zhyb, vďaka ktorému je dokument možné ľahko a rovnomerne prehnúť. Využíva sa najmä pri tvorbe brožúr, katalógov alebo maturitných oznámení, no samozrejme si môžeš u nás nechať nabigovať akýkoľvek dokument.

PERFORÁCIA
Počas perforácie sa papier prerušovane nareže tak, aby sa následne dal pohodlne a presne roztrhnúť. Využíva sa najmä pri výrobe vstupeniek, lístkov či poukážok.

DIEROVANIE
Pokiaľ chceš vytlačené dokumenty vkladať do zakladačov alebo šanónov, radi ti ich pomôžeme nadierovať na požadovaný počet dierok.

SPINKOVANIE
Zopnutie dokumentov pomocou spiniek odporúčame najmä vtedy, ak potrebuješ tlačiť viac rôznych dokumentov alebo viac kópií jedného dokumentu. Zospinkované dokumenty sa nezmiešajú a budú oveľa prehľadnejšie.

ZAOBĽOVANIE ROHOV
Zaoblenie rohov dodá tvojim vizitkám či svadobných oznámeniam elegantný a originálny vzhľad.